Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jawa 350/362 Californian policejní verze

29. 3. 2006

    

  Tak jsem se nakonec dočkal i "policajta". Sice to není originál, ale replika, mě to nevadí. Jediná větší investice byla koupě motoru, za ten jsme dali skoro to samé jako za celého Kalifa, kterého jsem popisoval. Zbytek byl však skoro zadarmo. Rám je z panelky s dovařením věcí, které byly utržené a věcí, které se vyskytují u Kalifa, u panelky však ne. Nádržka je replika, přední a zadní blatník je předělávka z kývačky, nově vyrobená schránka na nářadí a kryt baterie.

    Jinak ostatní je vpodstatě shodné s tím co jsem psal u druhého Kalifa. Renovace stále pokračuje, doufám, že v květnu už to bude hotové.

    Tak nové zprávy včera (3.4.2006) jsem nechal vyleštit středy a vyplést kola. Příští týden to bude. Měl bych skládat dohromady motor, zbývá jen dodělat válce. Nějaký doveda zlomil žebro a mě se nějak nechce to nechat svařit. Musel bych vyříznout ze starého válce žebro, obrousit aby tam pasovalo a pak to odnést známému svařit-ale prostě se mi do toho nechce. Taky budu muset čekat na Kladno, abych koupil sklíčko tachometru, u nás ho bohužel nemají, tak zase do práce!

   V pátek (14.4.2006) jsem přivezl vypletená kola z Boštěšic, stálo to míň než jsme čekali (2 800,-Kč). Tak jsem je i obul no a musel jsem to i namontovat, začíná to vypadat jako motorka.

     Dnes je neděle, tak jsme se dokopali k přivaření toho žebra, nakonec jsme to zvládli sami. V úterý to odnesu na písek a v sobotu dodělám motor (snad). Málem jsem zapomněl, v týdnu přišli poštou sklíčka do tachometru, tak jsme mohli nalisovat rámečky. Mimo to jsme byli v sobotu na testaci druhého kalifa, celkem to bylo v poho. Zítra je velikonoční pondělí, tak to udělám prd, tak zas příště.

      Včera (úterý 18.4.2006) Jsem se na celé odpoledne dostal do dílny. Natáhl jsem celou elektriku, zabralo mi to tři hodiny, dnes by měly být opískované hlavy a válce, tak je skočím pořádně vyčistit a odmastit a zítra je nastříkám.V pátek snad dorazím motor a namontuji ho do rámu. V neděli jsem konečně nalepil VB a červené linky na revmaplech, vypadá to moc pěkně. Fotky udělám asi dneska.

      Dnes (28.4 2006) se po dlouhé době opět dostanu k psaní. Na motorce dělám každé odpoledne, vyskytly se trochu problémy s uchycením revmaplechu ke stupačkám, nejdou tam výfuky, a to jsme to zkoušeli před lakem a šlo to. Už jsme vyrobili nové držáky, teď je zase problém sehnat barvu. Jinak je už přidělané plexi, včera jsem namontoval i olejové čerpadlo, a opět závada jako u předchozího Kalifa. Stržený závit ve víku, zrovna ten, kam má přijít šroub, co drží i víčko. Tak jsem opět musel z druhé strany zalepit epoxidem matičku. Teď už je tam, lanka šla seřídit až moc dobře, jsem zvědav, jaký se objeví zádrhel. Zítra je burza na Kladně, tak to zase nic neuděláme.

Tak měsíc je pryč (dnes je 31.5.2006) a práce stojí. Byla spousta jiných věcí na dělání. Na motorce se přidělal revmaplech nastálo, jsou zapojené blikačky, modré "sklíčko jsem vytáhl horkovzdušnou pistlí z PET lahve, rozhodl jsem se k tomu poté, co na burze chtěl jistý nejmenovaný pán ze Slovenska za originál 3 000,-Kč (je to blázen-asi). Na první pohled to nevypadá špatně. Jsou hotové držáky brašen, potřebují jen vrchní barvu. Brašny jsou z armyshopu, jsou sice hnědé, ale zatím je tam nechám. Motorka je vpodstatě hotová, jen něco dokompletovat, počkat na sedlo, mělo by být každým dnem a můžu se pokusit nastartovat a poprvé se projet-už se těším. Jen jeden nevýznamný problém stále řeším, jakou sirénu tam dát, jestli vůbec nějakou, nebo něco podobného, uvidíme.

 

Náhledy fotografií ze složky Jawa 350/362 Californian-oilmaster SNB